Hurtig links

Du kan nemt finde lige det du står og mangler i vores hurtig links liste.

Quick Support
Vores Driftstatus
Webmail
Outlook Web App
Hosting Kontrolpanel

Solid webhosting

Betal kun for det I bruger

Med en webhosting aftale hos Jysk IT Partner, får I Jeres eget webhotel på internettet, hvor I har mulighed for design af Jeres egen hjemmeside. Med et par klik kan I nemt installere Jeres foretrukne CMS System, såsom WordPress, Joomla, Drupal eller Magento.

Nem overskuelig kontrolpanel, giver Jer mulighed for oprettelse af konfigurering af forskellige indstillinger såsom FTP forbindelser, MySQL Databaser og meget meget mere.

I laver selv Jeres startpakke og kan frit opgradere senere hen, hvis det viser sig at I har brug for mere eller mindre plads, samt andre funktioner.

Fuld brugerkontrol

Med nem overskuelig brugerflade.

1 Klik CMS SYstem

Installation af f.eks. WordPress nemt og bekvemt.

100% Dansk Support

Hurtig kontakt til vores konsulenter.

Certificeret webhosting

Få installation af SSL Certifikat.

Byg din løsning efter dine ønsker

100% konfigurérbare løsninger.

Jeres webhosting startpakke

Abonnementspris 450,- per år

Lav Jeres egen startpakke

Fra 5 GB Lagerplads

Med hver af vores wehosting aftaler, får I som start 5 GB lagerplads. Denne lagerplads er til f.eks. en hjemmeside, online drev eller mailkontis.

Mailkontis

Med tilhørende mailkontis er der mulighed for f.eks. at få navn@ditfirma.dk som mail.

Ubegrænset Trafik

Vi har ikke nogen restriktioner for vores kunder på up og downloads.

Høj Driftssikkerhed

Med webhosting hos Jysk IT Partner får I en sikker og høj driftssikkerhed, men minimal nedetid og høj hastighed.

Sikkerhed*

Vi kører med livrem og seler når det kommer til sikkerhed. Her bliver intet overladet til tilfældigheder når det kommer til sikkerhed.

2 FTP Adgange

Med 2 FTP adgange har I mulighed for at ligge alle Jeres filer og dokumenter op på serveren.

2 MySQL Databaser

I får til at starte med 2 MySQL Databaser, I f.eks. skal bruge hvis I skal have et WordPress, Joomla eller anden CMS system kørende.

Hurtig Support

Problemer, spørgsmål eller noget der driller er vi altid klar til at hjælpe. Kontakt os på Tlf. 9685 8989

Hvad inkluderer startpakken?

Startpakken giver Jer ”en plads i skyen”, hvori der f.eks. er mulighed for at få en hjemmeside, en delt mappe med adgang til sine egne filer via f.eks. FTP, sine egne mailadresser m.v.

Startpakken danner grundlaget for hele den samlede webhosting aftale. Den omfatter de administrative opgaver som webhosting samt vedligeholdelse af kundens data på Jysk IT Partners servere. Vi håndterer logistikken på Jeres vegne, når opgaver skal løses. Jysk IT Partner fejlfinder og yder driftsmæssig support på den grundlæggende infrastruktur, herunder internetforbindelse, routere, firewalls, switche, kablet netværk.

I Startpakken kommer der en tilhørende mængde datalager, mailkontis, databaser samt FTP adgange. Hertil kan der til vælges større pakker efter eget valg og forbrug.

Sammensæt Jeres egen Webhosting pakke

TotalDKK



Prisen er ekskl. moms / per år

Hjælp med design af ny hjemmeside eller webshop?

Interesseret i at vide mere om vores tilbud på webdesign?

Ja tak - lad Os høre mere

*Webhosting Sikkerhedspakken

Inkluderet i Startpakken

Sikkerhedspakken sikrer at kunden altid får den mest optimale sikkerhed. Sikkerhedspakken er en obligatorisk del af den årlig hosting aftale og kan ikke fravælges.

Høj oppetid

Vi arbejder hele tiden på at holde så høj en oppetid som overhovedet muligt, men nogen gange skal der f.eks. en genstart til, for installation af forskellige sikkerhedsopdateringer.

Disse genlukninger planlægger på de tidspunkter hvor vi kan se at serverne er allermindst i brug.

MonitorStatusTypeLast 24H7 days30 daysLast year
AnnTexOnlineHTTP(s)100%96.459%78.996%92.693%
Bækmarksbro KistefabrikOnlineHTTP(s)100%100%100%99.812%
DK Lister & BeslagOnlineHTTP(s)100%100%99.998%99.822%
Eiler ThomsenOnlineHTTP(s)100%100%100%99.824%
HelsetopmadrassenOnlineHTTP(s)100%100%100%99.821%
Jysk IT PartnerOnlineHTTP(s)100%100%100%99.822%
KæledyrskisterOnlineHTTP(s)100%100%100%99.814%
Lemvig-Thyborøn HåndboldOnlineHTTP(s)100%100%100%99.766%
OrkesterefterskolenOnlineHTTP(s)100%100%99.999%67.256%
Røns KøleteknikOnlineHTTP(s)100%100%99.441%99.642%
SikkerhedskniveOnlineHTTP(s)100%100%100%99.823%